Od “zašto ovaj čovek igra u Junajtedu” do MOTM partije – neponovljivi Fred, Ragnik hvatao beleške sa tribina i imao šta da vidi!

0
3940

Fudbaleri Mančester Junajteda su, u derbiju 14. kola Premijer lige, savladali kao domaćini ekipu Arsenala – rezultat je bio 3:2.

Ova utakmica je zaista bila pravi rolerkoster, najpre zbog načina na koji je tekao rezultat. “Tobdžije” su povele jednim potpuno atipičnim pogotkom koji je postigao Smit-Rou, nakon što je Fred, prilikom izvođenja kornera, nagazio svog golmana, Davida De Heu, koji je legao na travu i ostavio gol potpuno prazan. Nakon gledanja snimka, Etkinsonu su javili da je sve bilo čisto, te da je gol regularan, što je apsolutno bila prava odluka. Fredova nesmotrenost i nepažnja dostigle su jedan potpuno novi nivo.

Bolju partiju je pružala četa Mikela Artete u nastavku prvog dela, Junajted gotovo da uopšte nije ozbiljnije ni pretio, sve dok, do tada tragičar, Fred, nije asistirao Brunu minut pre odlaska na odmor. U nastavku smo videli dve ekipe koje igraju gotovo potpuno spuštenog garda, što je rezultovalo time da vidimo čak tri pogotka u nastavku, a moglo je da ih bude minimimum još toliko.

Fred je od igrača koji je u prvih pola sata meča izgledao kao da ne pripada uopšte profesionalnom fudbalu postao glavni kandidat za MOTM nagradu, jer je nad njim napravljen penal u nastavku meča, koji je Ronaldo uspešno realizovao i postavio konačan rezultat. Mnogo je grešaka danas viđeno na Old Trafordu, Arsenal se odlučio da po svaku cenu iznosi loptu iz poslednje linije, što je prouzrokovalo nekoliko katastrofalnih grešaka u dodavanjima i omogućilo Junajtedu da stvori velik broj solidnih prilika i pozicija za šut, pogotovo u drugom poluvremenu. Posebno treba istaći i golmane, koji su, iako im je lopta nekoliko puta završila iza leđa, odbranili velik broj šuteva, odnosno dobrih prilika – čestitke i Ramsdejlu i De Hei.

Ono što je takođe bilo upadljivo jeste katastrofalna forma u kojoj se trenutno nalazi Pjer-Emerik Obamejang, ali su ga, makar danas, zamenili ESR i Martineli, obojica su odigrali jako kvalitetan meč. Sa druge strane, u taboru “Crvenih đavola”, pored standardnih problema sa defanzivom i “rupe” u veznom redu, primetno je bilo i katastrofalno veče za Markusa Rašforda. Ralf Ragnik je utakmicu gledao sa tribina, sutra će održati konferenciju za medije i konačno preuzeti klub. Imaće baš mnogo posla, šta raditi kada u timu imate petoricu igrača koji svaki put kada prime loptu završe akciju!? Za sam kraj, spomenućemo da je Kristijano, dvostruki strelac danas, došao do pogotka broj 800 u svojoj karijeri, impresivno.