Lukaku golovima protiv prokletstva, sećate li ih se?

0
1377
Foto: www.chelseafc.com

Romelu Lukaku je novi vlasnik Čelsijeve “devetke”.

Nakon što je Tejmi Ejbraham prešao u Romu, više nije bilo prepreke da Lukaku zaduži svoj broj, koji je nosio i u Interu i u Mančester Junajtedu, a i čiji je vlasnik u reprezentaciji Belgije.

Ipak, Lukaku će pored golova, imati zadatak i da skine prokletstvo broja 9. Ako premotamo istoriju, u ovoj deceniji vlasnici “devetke” nisu se proslavili, a doduše nekima taj broj, poput Stiva Sidvela i Kalida Bularuza nije ni pristajao.

Ernan Krespo (2003)

Stigao je iz Intera za 16 miliona funti, dao je 13 golova u prvoj sezoni, ali to nije bilo dovoljno da ubedi Murinja da ostane, pa je dolaskom Didijea Drogbe morao na pozajmicu u Milan. Vratio se u sezoni 2005/06, postigao je još 13 golova, da bi potom opet obukao dres Intera, po drugi put.

Mateja Kežman (2004)

Srbin je stigao kao gol mašina iz PSV Ajndhovena za samo pet miliona funti, ali nije uspeo da se nametne Murinju. Kežman je postigao samo sedam golova na 40 utakmica pre nego što je nakon samo jedne sezone napustio klub i otišao u Atletko Madrid.

Kalid Bularuz (2006)

Retke su situacije da defanzivci nose broj 9, a još manje rezervni desni bek. Bularuz je bio plan B, prvi je bio Paulo Fereira. Bularuz je odigrao 23 utakmice pre nego što je otišao na pozajmicu u Sevilju posle samo jedne sezone. Bularuza pamtimo samo po onom meču kada je u džep stavio Ronaldinja.

ARSENAL – ČELSI 2 (1,82)

Stiv Sidvel (2007)

Još jedan čudan vlasnik broja 9. Sidvel je odigrao samo 25 mečeva za Čelsi, pre selidbe u Aston Vilu posle samo godinu dana za pet miliona funti.

Franko Di Santo (2008)

Argentinac je stigao kao klinac, 18-godišnjak, ali nikada nije dobio pravu šansu, ali jeste broj 9. Nije postigao nijedan gol za Čelsi, a zabeležio je samo 16 nastupa i to sa klupe, nikad nije bio starter.

Fernando Tores (2011)

Verovali su navijači Čelsija da broj 9 konačno ima pravog vlasnika kada je u zimu 2011. godine stigao Fernando Tores iz Liverpula za tada rekordnih 50 miliona funti. Tores nikada nije igrao u onoj formi iz Liverpula za koji je postigao 81 gol na 142 utakmice. Tores jeste osvojio i Ligu šampiona i FA Kup sa Čelsijem, ali je bio rezervna opcija, odigrao je 172 meča i dao 46 golova.

Radamel Falkao (2015)

Rasni golgeter koji to nije opravdao u Čelsiju. Došao je na pozajmicu iz Monaka, ali je bio starter na samo dve utakmice. Postigao je jedan gol na 12 mečeva za Čelsi, koji ga je vratio u Monako posle samo godinu dana.

Alvaro Morata (2017)

Još jedan napadač od kog su navijači Čelsija očekivali previše. Morata je stigao za 60 miliona funti iz Real Madrida. Morata je krenuo silovito postigavši osam golova na osam mečeva, ali je potom počeo da pada. Morata je izgubio i mesto startera od Žirua, ali je prepustio i broj 9, jer je zbog rođenja svog deteta uzeo 29, ali je potom ubrzo napustio klub i prešao u Atletiko Madrid.

Gonzalo Iguain (2019)

Mauricio Sari je ubedio upravu da mu dovede miljenika iz perioda kada su harali sa Napolijem. Ipak, za samo pola sezone, Iguain je postigao samo pet golova i odlaskom Sarija, morao je da ode i on.

Tejmi Ejbraham (2019)

Dete kluba. Vratio se sa pozajmice iz Aston Vile u kojoj je briljirao. Delovalo je da bi mogao da nastavi tako i konačno dobije šansu u Čelsiju, ali nije bio u planovima Tomasa Tuhela. Sada je otišao u Romu i svoj broj prepustio Belgijancu.

Koliko će Lukaku dugo nositi Čelsijevu “devetku” i koliko će dati golova do tada?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here