Jokan u šestoj brzini, nadoknada ponovo kobna za Paunovića

0
382

Kakav šou na Bramal Lejnu! Ekipa Slaviše Jokanovića se konačno probudila i brojala do šest protiv novajlije u Čempionšipu, ekipe Piterboroa.

Pred nešto više od 27 hiljada navijača, Šefild Junajted je samleo protivnika. Piterboro je na poluvreme otišao sa rezultatom 1-1 ali ne može se reći da je to bilo zasluženo. Jokanova ekipa je bila bolja u oba poluvremena i tako došla do ubedljive pobede. Strelci su bili po dva puta Endiaje i Ozborn dok su po jedan gol upisali Flek i Gibs-Vajt.

EVERTON – BARNLI ki 1 (1.78)

Naš trener se mučio da implementira svoj stil igre u Šefildu ove sezone ali upravo ova utakmica je pravi primer kako bi to moglo da izgleda kada sve njegove taktičke zamisli njegovi igrači prenesu na teren. Nadamo se da je ovo znak buđenja tima sa Bramal Lejna.

Drugi naš trener u Čempionšipu, Veljko Paunović, i dalje muči muku sa gubljenjem bodova u završetku utakmice. Nakon utakmice sa Koventrijem gde su takođe u nadoknadi izgubili bod, sada su na svom stadionu izgubili dva u 91. minutu.

Iako je gubila, ekipa Redinga je uspela da preokrene na 3-1. Ipak, dva gola prednosti nisu bila dovoljna kako bi “rojalsi” uzeli tri boda. Utakmica je obeležio het trik Džona Svifta.

Od naših predstavnika na terenu je bio Aleksanadr Mitrović koji se ovog vikenda nije upisao u strelce u porazu svog tima od Bristol Sitija.

Reding se tako spustio u zonu ispadanja sa samo četiri osvojena boda. Sa druge strane Slaviša Jokanović i Šefild Junajted zabeležili su ogroman skok i nalaze se na 18. mestu. Sledeću utakmicu Šefild će igrati takođe na Bramal Lejnu već u utorak kada će dočekati Preston dok će Veljko Paunović i Reding ugostiti Piterboro. Fulam i Mitrović će putovati na gostovanje Birmingemu u sredu.