Reprezentativna pauza je konačno prošla i sada nam se vraća Premijeršip, a samim tim i Fantazi. U prošlom kolu sam pogodio Antonija (7,9), doneo je 11 bodova, dok su Bruno (12,0) i Kejn (12,3) podbacili. Mnoge stvari su još uvek nepoznate, ali to nam neće smetati kada pričamo o kapitenima, jer su glavne opcije za kapitena 99% spremne za nastup.
Kristiano Ronaldo (Njukasl kod kuće)
Mislim da će on biti siguran starter, sada je već došao na oko 19% „ownershipa“ i po svemu već izgleda kao da nikad nije ni odlazio iz lige. Jedino što brine je to kako će izgledati sa novim saigračima, jer ne mislim da je ekipa oko njega preterano komplementarna sa njim. Međutim, znamo da on može davati golove iz svakakvih situacija, pa verovatno koji centaršut više kako bi lopta došla što brže do njega neće biti problem. Ono što znamo je da je sličan profil FPL igrača kao Mo Salah, dakle neće previše kreirati za druge, šutiraće kad god može i u dosta slučajeva će promašivati okvir gola, što znači da će retko dobiti bonus sa jednim golom (iako je napadač, što znači da će dobivati više BPS za gol od Salaha koji je veznjak). Njegov protivnik ovog vikenda je ekipa koja je dozvolila 30 šuteva iz šesnaesterca na prve 3 utakmice, kao i 11 velikih šansi (niko osim Arsenala nema više od njih). Takođe, Arsenal je jedina ekipa koja je imala više očekivanih primljenih golova (8,36) od 8,05 Njukasla, a sledeći je Barnli sa čak 2 manje (6,03), što znači da su defanzivno najlošija ekipa lige do sada, jer znamo da je Arsenal imao teže protivnike.
MANČESTER JUNAJTED – NJUKASL D3+ (1.80)
Mo Salah (Lids u gostima)
Mo je izdominirao na jedinoj utakmici kada je bio starter protiv Lidsa, sećamo se da je dao het-trik na otvaranju prošle sezone. Ekipa Bielse do sada izgleda potpuno isto kao tada, primaju mnogo golova, a na jedinoj utakmici kada su zaustavili protivnika na jedan gol, protivnik je bio Barnli i osim gola je ekipa Šona Dajša imala još i stativu i prečku, tako da do sada nije dobro. Salah je prvi ili drugi u svim ofanzivnim kategorijama među veznim igračima, do sada je dao 2 gola i imao dve asistencije, a mogao je i još da se nisu stvari poklopile loše po njega na jedinoj utakmici gde nije uradio ništa. Onaj ko ne može dovesti Ronalda u svoju ekipu bez prevelikih problema mogu slobodno dati traku Salahu, jer očekujem dosta golova na utakmici Liverpula i Mo će verovatno biti dobar deo toga.
Dominik Kalvert-Luin (Barnli kod kuće)
Everton je, želeći da otkrije da se Godfri vratio treninzima, postirao dve slike sa njim, a na jednoj od njih je Kalvert-Luin bio u kadru u vazdušnom duelu sa njim, što znači da on takođe trenira i da će verovatno biti spreman nakon manje povrede prepona. To znači da imamo igrača koji je na penalima, od kojeg ni jedan FPL napadač koji se ne zove Majkl Antonio nije imao više udaraca iz šesnaesterca, velikih šansi i postignutih golova, kome je igra glavom najbolji segment igre protiv ekipe koja je dozvolila najviše udaraca glavom na svoj gol ove sezone, koja je dozvolila najviše udaraca iz šesnaesterca i koja je treća po očekivanim primljenim golovima ove sezone. Utakmica se igra u ponedeljak uveče, pa kraj kola može biti veoma dobar za one koji će odlučiti biti strpljivi i staviti svog kapitena iz zadnje utakmice.
POTEZ LUDAKA
Markos Alonso (Aston Vila kod kuće)
Levi bek Čelsija je do sada imao 5 kreiranih šansi i 3 udarca na gol, izvodi većinu direktnih slobodnih udaraca, a ponekad i kornere (Maunt je izveo 8, Alonso 4 kornera), već je dao jedan gol iz slobodnjaka i ovog vikenda igra protiv ekipe koja je dala 5 golova do sada, ali nije bila ni blizu toliko dobra u napadu. Oni su stvorili svega 3 velike šanse, njihovih 15 šuteva iz šesnaesterca je izjednačeno na dnu sa Palasom i Noričem, a vrednost njihovih očekivanih golova iz igre je mizernih 0,71 na tri utakmice. Čelsi je pre derbija na Enfildu bila najbolja odbrana lige, a na toj utakmici su bili sa igračem manje od početka drugog poluvremena, pa su naravno dozvolili dosta toga, ali i pored silnih šuteva Liverpula nisu primili gol. Mislim da ovog puta neće primiti gol i da će samim tim što Martinez (5,5) ne brani imati veliku prednost i prema napred. Jedina briga za one koji se odluče za ovakav potez je Ben Čilvel (5,7) kojem je iz nekog razloga zadnja utakmica bila finale Lige šampiona u Portu pre nešto više od 3 meseca i mislim da će Tuhel sačekati Ligu šampiona i Karabao Kup da bi razigrao svog prvog levog beka iz prošle sezone pre nego što ga uvrsti u startni tim u ligi.
ČELSI – ASTON VILA 1&D2+ (1,54)
To je sve za sada, sutra ide rekapitulacija svih pres-konferencija za ovo kolo, biće veoma interesantno jer su mnogi igrači upitni za nastup. Srećan povratak Premijer lige!
Ivan