Viljareal rutiniran – Klopova mašinerija gazi ka istoriji!

0
485

Znatno drugačiju utakmicu smo imali prilike da gledamo večeras u odnosu na onu od sinoć. Činjenica je da je duel između Viljareala i Liverpula znatno slabiji na papiru u odnosu na Real Madrid i Mančester Siti ali niko nije očekivao ovako lak meč.

“Žuta podmornica” je imala jasan plan u ovom meču. Vratiti se kući bez primljenog gola. Delovalo je to kao dobar plan. Emerijevi momci su radili sve kako treba u prvom poluvremenu. Liverpul je stvarao šanse, očekivano, ali nije uspevao da smesti loptu u mrežu protivnika.

Ono što nije bilo dobro u igri Španaca je da nisu uspeli da ugroze Alisona. U prvom poluvremenu su jedva uspeli da priđu golu “redsa” a kamoli da priprete i evenutalno ugroze brazilskog čuvara mreže. Ipak, Unai je imao primarni cilj i sve je išlo kako treba.

Onda je počelo drugo poluvreme. Očekivano je bilo da Liverpul pritisne još više a još u prvom delu igre su pritiskali protivnika već na 16 metara od gola. Jedna “greška” i jedna srećno odbijena lopta, donela je Liverpulu prednost. Hendersonov centaršut se pretvorio u šut nakon odbitka i Rulji ništa nije mogao.

VEST HEM – AJNTRAHT FRANKFURT GG (1.79)

Taj jedan gol je srušio špansku ekipu. Već dva minuta kasnije stajalo je 2-0 na semaforu Enfilda jer je Mane iskoristio asistenciju Salaha i samo gurnuo loptu pored protivničkog golmana.

Očekivalo se da Viljareal konačno napadne jer im ništa drugo nije preostalo. Dva gola su ogroman zaostatak protiv ekipe kao što je Liverpula. Ipak, to se nije dogodilo. Bar ne uspešno. Trudio se Viljareal ali “redsi” to prosto nisu dozvolili. Vezni red Henderson- Fabinjo-Tijago je bio svuda na terenu. Svaki put kada bi Španci prešli na polovinu protivnika, bili bi neutralisani u potpunosti. Klopova ekipa je nastavila da napada i imala je nekoliko solidnih šansi da verovatno i reši dvomeč sa 3-0 u prvom meču ali na kraju se to nije dogodilo.

Zli jezici bi rekli da je Viljareal u potpunosti razočarao večeras ali to uopšte nije tako. Istina je da Emerijeva ekipa nije šutnula na gol protivnika čitav meč ali razlog za to leži u njihovom protivniku. Liverpul prosto nije dozvolio to. Svi znamo kako je klub sa Enfilda izgledao u sezoni kada je osvojio Ligu šampiona ili Premijer ligu. Verovali smo da je tada Klop stvorio mašineriju a ova ekipa izgleda mnogo opasnije i ozbiljne nego tada! Deluje da je ovaj tim spreman da ispiše stranice fudbalske istorije i osvoji sva četiri trofeja u sezoni (Liga kup, FA kup, Premijer liga i Liga šampiona).

Sa druge strane, ovo je maksimum španske ekipe. Skalpovi Juventusu i Bajernu su za svako poštovanje ali ovi “redsi” su nekoliko nivoa iznad te dve ekipe trenutno. Viljareal čeka revanš na La Keramici gde će imati gotovo nemoguć zadatak. Ako Liverpul ponovi ovakvu igru i za šest dana u Španiji, imaćemo prvog učesnika finala u Parizu.

Ipak, pre pomenutog revanša, Klopa i momke očekuje veoma težak meč protvi ekipe Njukasla. Ta utakmica će se odigrati već za tri dana na Sent Džejms Parku i to u lanč tajm terminu (13:30h). Vremena za odmor je malo a prostora za kikseve nema ako žele sve trofeje.