Šta znaju deca šta je šampion Evrope? Arsenal ne da ligu šampiona!

0
3052

Fudbaleri Arsenala su savladali Čelsi na gostovanju na Stamford Bridžu u zaostalom meču i tako se izjednačili sa Totenhemom koji će i dalje biti ispred “tobdžija” zbog bolje gol razlike.

Nakon tri uzastopna poraza, retko ko je očekivao da bi ekipa sa Emirata mogla do sva tri boda na večerašnjem meču. Ipak, sjajna postavka utakmice od strane Artete, greške protivnika i malo sreće na strani gostiju donelo je potreban rezultat.

Čelsi je krenuo mnogo bolje ali ipak je stigao hladan tuš nakon greške Kristensena. Edi Nketia je iskoristio loš povratni pas štopera ka Mendiju i na semaforu je stajalo 0-1. Svega nekoliko minuta je trajalo vođstvo “tobdžija” jer je Verner brzo poravnao rezultat.

ARSENAL – MANČESTER JUNAJTED GG&3+ (2.22)

Nastavilo se ludilo u prvom poluvremenu pogotkom Smit Roua. Sjajna akcija krunisana je ne tako snažnim ali preciznim udarcem i Mendi nije mogao apsolutno ništa. Usledio je sporan trenutak ako pitate navijače Arsenala. Gosti su se spetljali sa lopton u uglu kod svog gola a Maunt je oduzeo loptu od Vajta uz napravljen faul. Usledila je Mejsonova asistencija za Aspilikuetu i sudija je priznao gol. Da li je engleski reprezentativac napravio faul nad kolegom, pitanje je. Ipak, VAR soba je reagovala i samo potvrdila da je sve čisto.

Drugo poluvreme je bilo znatno mirnije. Međutim, splet srećnih okolnosti doveo je Edija Nketiju ponovo u gol šansu koju je on ponovo iskoristio. Nekoliko puta se odbijala lopta i na kraju završila mladom napadaču u nogama koji je postigao drugi gol na meču ujedno i drugi u Premijer ligi ove sezone.

Čelsi je pokušavao da stigne do izjednačenje ali je delovalo kao da im to i nije preveliki prioritet. Arsenal je izdržao do samog kraja gde su na kraju dobili penal zahvaljujući ponovo sjajno Ediju. Saka je bio precizan za konačnih 4-2 i pobedu protiv, još uvek aktuelnog, šampiona Evrope.

Videlo se da je ekipa Čelsija bila ispražnjena nakon mečeva u Premijer ligi i Ligi šampiona. Arsenalovi “klinci” su to iskoristili i vratili se na pobednički kolosek nakon niza loših rezultata. Bitka za top četiri se tek sada zahuktava i očigledno je da će se do kraja za četvrto mesto boriti samo “tobdžije” i “pevci”.

Arsenal će naredni meč igrati u subotu od 13 i 30 kada će u novom derbiju dočekati ekipu Mančester Junajteda dok će Čelsi u nedelju biti domaćin ekipi Vest Hema.