Ne znamo da li smo manje očekivali ovako dobar Junajted ili ovako loš Liverpul!

0
161

Mančester junajted je pobedio Liverpul i preskočio ga na tabeli, na “Teatru snova”, večeras je bilo 2:1, što gotovo da nijedan realan ljubitelj fudbala nije očekivao.

Pre utakmice, u Mančesteru je bilo blago haotično. Navijači su najavili protest protiv Glejzera, pokušavali su i uspeli da naprave i nerede, ali ne većih razmera, barem po dostupnim informacijama. Usput, stigao je i Kazemiro, predstavljen je uz ovacije popunjenog “Teatra snova”, a prilično smo sigurni da se malo ko nadao onakvom prvom poluvremenu Junajteda, naročito nakon početne postave.

Hrabri ili ludi Ten Hag, odlučio je da na klupi ostavi Harije Megvajera, da upari Varan i Lisandra, potom je Šoa zamenio Malasijom, Elanga je bio iznenađenje u napadu, a u veznom redu igrali su MekTominej, Eriksen i Bruno Fernandeš.

Samo loša forma Liverpula na startu sezone mogla je da unese bilo kakvu nadu domaćima, i upravo se to i desilo. Liverpul je nastavio da igra loše kao u prva dva kola. Nije bilo Fabinja u odbrani, pored Van Dajka ni Konatea ni Matipa, već je tu bio Džo Gomez. Vezni red Hendo, Milner i Eliot, svakako da dodatno nije obećavao i strah navijača Liverpula pretvorio se u realnost posle nekoliko minuta.

Junajted je krenuo odlično i odlučno, planski, gledajući ka napred, što recimo, nikada nismo mogli da gledamo kada je Solskjer bio na klupi u velikim utakmicama. Elanga je pogodio stativu, pre toga je u nekoliko situacija nedostajao bolji završni pas da Junajted stvori opasnost po Alisona.

U 16. minutu, Junajted je zasluženo poveo, Elanga je odigrao dupli pas sa Eriksenom, potom na tacni proigrao Sanča koji je kao špricer zalomio Milnera i neometano savladao Alisona.

Liverpul do odlaska na odmor nije napravio nijednu ozbiljnu šansu, tačnije, najbliži je bio golu kada je Lisandro morao da blokira nespretni udarac Bruna u svoju mrežu.

Početkom drugog poluvremena, Junajted je došao do drugog gola, nakon greške Hendersona, Marsijal je u pravom trenutku spojio Rašforda u punom trku, Alison je bio nemoćan u situaciji jedan na jedan.

Liverpul nije uspeo da nametne svoju igru, iako je preuzeo inicijativu i praktično je ni iz čega uspeo da dođe do gola u 81. minutu. Nakon jedne bezazlene situacije posle kornera, Salah se našao na pravom mestu i glavom pogodio za 2:1.

Liverpul nije uspeo da dođe do remija, posle svega, može se reći da je u odnosu na to koliki je Junajted bio autsajder u svim medijima i kladionicama, ovo je potpuno zaslužena pobeda za Erika ten Haga.

Da vam je neko rekao da će Liverpul posle tri kola biti 16. na tabeli bez pobede i samo dva boda, a Junajted nakon 0:4 protiv Brentforda pobediti Redse… rekli biste mu opet – Premijer liga je najbolja!