Liga 1 – Pregled 34. kola

0
64
nortempton taun

Odigrano je svih 12 utakmica u 34. kolu i u na njima viđeno je 32 gola, čak devet pobeda domaćih timova, samo jedna gostiju, uz dva remija.

Jedina gostujuća ekipa koja je došla do tri boda bio je Flitvud Taun koji je slavio u Šruzberiju sa 1:2 i tako došao do druge vezane pobede i veoma važna tri boda za beg iz donjeg dela. Vimbldon je u poslednjim trenucima meča došao do remija na gostovanju Blekpulu, dok je golman Oksforda Džek Stivens najzaslužniji što je njegov tim uzeo bod protiv Čarltona. 23-godišnjak je odbranio penal napadaču Čarltona Roniju Švarcu u 94. minutu.

Peterborough – Hull GG3+ – Drugačije ne može

Hal i Sanderlend su opravdali uloge favorita protiv Bristola, odnosno Ročdejla i došli su do tri boda. Hal je vezao treću pobedu i vratio prvo mesto. Crne mačke su šesti meč u nizu bez poraza. Barton nastavlja sa senzacionalnim begom sa dna pod Haselbajnkom i Mamrijom. Pao je i Piterboro za sedmu pobedu u devet utakmica. Dion Čarls i Kolbi Bišop su se vratili svojim regularnim aktivnostima i sa po golom doneli važnu pobedu Akringtonu protiv Svindona. Važnu pobedu je upisao i Vigan protiv MK Donsa, dok je rezultat vikenda bila ubedljiva pobeda Nortemtpona protiv Portsmuta sa 4:1. Već na poluvremenu je bilo 4:0. Sve su glasnije priče o odlasku Kenija Džekita.

Tim kola:

Rezultati:

Džilingem – Ipsvič Taun 3:1 (Džek Taker 7, Vadain Oliver 73, 80 – Luk Čembers 65)

Šruzberi Taun – Flitvud Taun 0:2 (Ves Burns 45, Kajl Vasel 70)

Akrington Stenli – Svindon Taun 2:1 (Dion Čarls 11, Kolbi Bišop 44 – Bret  Pitman 30)

Donkaster Rovers – Plimut Argail 2:1 (Tom Anderson 7, Omar Bogl 47 – Nial Enis 49)

Blekpul – Vimbldon 1:1 (Elis Sims 59 – Oli Palmer 90+3)

Vigan Atletik – MK Dons 3:0 (Džordž Džonson 23, Kalum Lang 64, Džo Dodo 70)

Oksford Junajted – Čarlton Atletik 0:0

Barton Albion – Piterboro Junajted 2:1 (Kejn Hemings 54, Hejden Karter 58 – Harison Burovs 90+5)

Nortempton Taun – Portsmut 4:1 (Rajan Votson 20, 23, Frejzer Horsfol 32, Sem Hoskins 43 – Elis Harison 73 PEN)

Linkoln Siti – Kru Aleksandra 3:0 (Morgan Rodžers 21, Konor MekGrangles 52, Brenan Džonson 80)

Hal Siti – Bristol Rovers 2:0 (Gavin Vajt 32, 60)

Sanderlend – Ročdejl 2:0 (Dion Sanderson 7, Čarli Vajk 35)