299

Po prvi put u Engleskoj Fudbalskoj Ligi će se koristiti VAR tenhologija!

Kako je preneo Telegraf, svi klubovi koji se bore za plej of trenutno dobili su ponuđenu opciju da igraju doigravanje sa VAR-om i svi su pristali na to.

Jedine dve ekipe koje su sigurne u dodatnim mečevima za promociju su Notingem Forest i Hadersfild. Za ostala dva mesta će se u poslednjem kolu boriti Šefild Junajteda, Luton, Midlzbro i Milvol.

Ovo će biti prvo koriščenje VAR tehnologije u nižim rangovima engleskog fudbala. Ona se već koristi u Premijer ligi kao i u kasnijim fazama Liga kupa i FA kupa.

Mnogi klubovi iz Čempionšipa su bili frustrirani nekim odlukama sudija koje su očigledno bile pogrešne ali nije bilo napredne tehnologije da ih ispravi.

HAL SITI – NOTINGEM FOREST GG (1.79)

Poslednji sporam momenat je došao pre samo nekoliko dana na meču koji je odlučivao borbu za drugo mesto i direktan plasman u Premijer ligu. Bornmut je na toj utakmici slavio protiv Notingem Foresta sa 1-0.

Sporan momenat se dogodio krajem prvog poluvremena kada je golman “trešnjica”, Mark Travers, oborio Sema Saridža u šesnaestercu ali penala nije bilo jer je pomoćni sudija podigao zastavicu i dosuđen je ofsajd. Nešto kasnije se na snimku jasno videlo da igrač Foresta nije bio u ofsajdu i jedanaesterac je morao biti dosuđen.

Stiv Kuper je takođe pričao o tome nakon meča. Izjavio je kako su mu se sudije čak i izvinile zbog loše odluke.

Mislim da smo bili bolji tim u prvom poluvremenu ali nismo iskoristili naše šanse jer nismo imali sreće. Bila je to ključna odluka sudija da dosude ofsajd Saridžu. Pozvali su me na kraju meča i rekli izvinili su mi se. Boli nas ovo ali moramo da pređemo preko toga i spremimo se za plej of. Čestitam Bornmutu na plasmanu u Premijer ligu i nadam se da ćemo im se pridružiti – izjavio je menadžer Foresta.

Srećom po Kupera i njegove momke, ovakvih grešaka ne bi trebalo da bude u plej ofu jer će sudije imati VAR na raspolaganju. U poslednjem kolu, “šumari” će gostovati ekipi Hal Sitija u meču bez rezultatskog značaja za obe ekipe.