Iako je i danas LŠ glavna tema, nismo zaboravili veliko finale plej-ofa Čempionšipa

0
387

Došao je i taj dan kada će se kompletirati spisak timova koji će igrati u Premijer ligi u sezoni 2022/23, a borbu za to poslednje mesto u eliti vodiće Hadersfild i Notingem Forest! Meč je na programu od 17 časova i 30 minuta, na Vembliju.

Hadersfild je u polufinalu izbacio Luton, nakon remija u gostima (1:1), momci Karlosa Korberana su minimalnim rezultatom slavili na svom terenu i obezbedili sebi put na Vembli. Sada ih od povratka u PL deli samo 90 minuta fudbala. Njihov rival, popularni “Šumari”, izbacili su Šefild Junajted, u jednom veoma uzbudljivom dvomeču, koji je odlučen nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Znamo koliko današnji meč može da promeni sudbinu jednog od ova dva kluba, definitivno se ne govori uzaludno da je finale PO Čempionšipa jedan od “najskupljih mečeva” u fudbalu generalno. Notingem nikada nije igrao na novom Vembliju, ovo će biti idealna prilika za debi iz snova. Pobednik odnosi sve, navijači su počeli da pristižu i koncentrisani su oko stadiona, biće ovo pravi spektakl.