Heroj Pikford spušta loptu na zemlju

0
540
džordan pikford

Golman Evertona Džordan Pikford presrećan je zbog današnje pobede protiv Čelsija, ali i dodao da njegova ekipa ne sme da se zanese, jer opstanak nije obezbeđen.

Everton je danas na svom terenu pobedio Čelsi sa 1:0 golom Ričarlisona u 46. minutu. Jedan od najzaslužnijih za pobedu bio je i Pikford, koji je imao nekoliko neverovatnih intervencija i zasluženo je poneo epitet igrača utakmice.

Ovo je uspeh ekipe i najvažnije je bilo osvojiti tri boda. Zaista sam uživao, ali zbog toga sam i ovde, to je moj posao, da pomognem ekipi. Ne smemo da se zanosimo, moramo da nastavimo da se borimo. Navijači su odigrali ogromnu ulogu – rekao je Pikford i nastavio:

Razgovarali smo sa trenerom na poluvremenu, rekao je Ričarlisonu da nastavi da radi šta je radio i da će se šansa pojaviti. To pokazuje da ekipa i svaki igrač moraju da rade naporno i biće nagrađeni. Mnogo sam radio cele nedelje. Dobar je osećaj kada sačuvaš prazan gol i pomogneš ekipi – naglasio je Pikford.

Everton je odigrao 33 utakmice i zauzima 18. mesto na tabeli, prvi je u zoni ispadanja sa dva boda manje i utakmicom manje od Lidsa i Barnlija, koji imaju po 34 boda.