Hadersfild je uspeo, samo jedan meč ih deli od PL

0
368

Fudbalski klub Hadersfild uspeo je da se plasira u veliko finale plejofa Čempionšipa, pošto je nakon 180 minuta fudbala bio bolji od Lutona, ukupnim rezultatom 2:1. Nakon remija (1:1) u prvom meču, na svom “Džon Smit” stadionu je protivnik savladan minimalnim rezultatom, što je bilo dovoljno da se dođe na korak od plasmana u elitu.

Hadersfild je prvi učesnik finala, odnosno prvi siguran putnik na Vembli, a rival će im biti bolji iz dvomeča Šefild Junajteda i Notingema. “Šumari” imaju gol prednosti koji nose sa Bramala (1:2). Junak pobede bio je jedini strelac pogotka, a ujedno i igrač utakmice, Džordan Rouds.

Tridesetdvogodišnji Škot je ušao u 41. minutu meča, a osam minuta pre isteka devedesetog je uspeo da postigne svoj tek četvrti pogodak u sezoni, na 23 odigrana meča. Rouds je bio pravi džoker čete Karlosa Korberana, koja je zabeležila ogroman uspeh i sada ih samo 90 (ili 120) minuta fudbala deli od plasmana u PL, odnosno ponovnog povratka u elitu. Hadersfild je poslednji put igrao Premijer Ligu u sezoni 2018/19, a godinu dana pre tog momenta su je konačno uspeli izboriti, po prvi put u istoriji kluba, u sezoni 2017/18. Sada su na pragu još jedne senzacije, ali ih očekuje svakako izuzetno težak zadatak, s obzirom na to da će u finalu, koja god ekipa im bila protivnik, biti blagi autsajderi.

MOŽE LI PALAS DO IZNENAĐENJA NA SVOM SELHURSTU? KLADI SE U OKTAGONBETU!